Zum Inhalt

Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva prináša rôznorodé dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Nezáleží na tom, či máte alebo nemáte skúsenosti s dobrovoľníctvom. Každý sa môže zapojiť.

Heslom ročníka 2022 bolo ODŠTARTUJ SA S TÝŽDŇOM DOBROVOĽNÍCTVA.

Týždeň dobrovoľníctva organizovali naprieč Slovenskom jednotlivé krajské dobrovoľnícke centrá: Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva Banská Bystrica, Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Prešovské dobrovoľnícke centrum, Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja a Žilinské dobrovoľnícke centrum.

Týždeň dobrovoľníctva 2022 sa uskutočnil v dňoch 16. – 22. septembra 2022, od piatka do štvrtka. Počas týchto dní sa ľudia zapojili do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkali jednotlivé organizácie. Pomáhali pri maľovaní plota a lavičiek, sprevádzaní seniorov, príprave hier pre deti, čistení okolia, prekladoch do angličtiny, vyrábaní darčekov, doprevádzaní kapiel či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pri ďalších rozmanitých aktivitách. 

Ponuka bola pestrá a jej zmyslom bolo ukázať rôzne možnosti. Bola to ochutnávka dobrovoľníctva – aby si ľudia mohli vyskúšať, že aké to je ísť si „zadobrovoľníčiť“. Počas Týždňa dobrovoľníctva sa dobrovoľníci zoznámili s novými ľuďmi a veríme, že v zostal dobrý pocit z toho, že pomohli tým, ktorí to potrebujú.

Tešíme sa na Vás v ďalšom ročníku kampane. 3, 2, 1 ŠTART.

Zur Hauptnavigation