Zum Inhalt

Doučovanie detí - nábor dobrovoľníkov/čok do programu Som tu pre teba

Názov aktivityDoučovanie detí - nábor dobrovoľníkov/čok do programu Som tu pre teba
AdresaKalab, Zámocká 5, 811 01 Bratislava
PopisV programe Som tu pre teba rozbiehame ďalší bombový doučovací rok a hľadáme ochotných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky na dlhodobé doučovanie detí s nedostatkom príležitostí.
Dobrovoľnícky program ´Som tu pre teba´ je zameraný na doučovanie detí a trávenie času s deťmi zo sociálne znevýhodnených rodín - konkrétne detí vo vybraných krízových centrách alebo nízkoprahovej sociálnej službe v Bratislavskom kraji. Program prebieha individuálne, to znamená, že jeden dobrovoľník/čka sa venuje jednému dieťatu- tomu istému počas celého programu.
Vyškolení dobrovoľníci/čky sa s konkrétnym dieťaťom stretávajú raz týždenne na 1,5 - 2 hodiny priamo v priestoroch krízového centra alebo nízkoprahovej sociálnej služby. Pomáhajú mu s prípravou do školy, písaním domácich úloh, opakujú s ním prebrané učivo alebo s dieťaťom trávia čas hraním sa hier a rozprávaním o tom, čo za posledný týždeň zažilo. Medzi dieťaťom a dobrovoľníkom/čkou sa vytvára vzťah, ktorý je pre dieťa veľmi prospešný - zažíva pocit akceptácie a získava prostredníctvom osoby dobrovoľníka/čky pozitívny vzor.
Rola dobrovoľníka alebo dobrovoľníčky v programe je podporná a v žiadnom prípade nie je náhradou rodičovskej roly. Aktivita dobrovoľníka/čky je obmedzená na minimálne 1 školský rok.
Podmienky zapojenia sa do programu:
- minimálny vek 18 rokov a viac
- vyplnenie základných kontaktných dotazníkov (na osobnom stretnutí)
- osobný pohovor
- účasť na školení dobrovoľníkov/čok a pravidelné supervízie a intervízie

Príď a dozvieš sa viac. Tešíme sa na Teba!
Mapa url adresa -
Deň21.09.2022
Začiatok17:00
Koniec18:30
Počet prihlásených / celková kapacita10 / 50

Ak sa chcete prihlásiť na túto aktivitu, zadajte Vašu emailovú adresu, telefónne číslo a kliknite na "Chcem pomôcť".

Späť na program
Zur Hauptnavigation